Speigel: Mijëra ish-luftëtarë talebanë kanë hyrë në Gjermani me migrantët

Mijëra migrantë janë identifikuar si ish-kryengritës talebanë

Revista gjermane “Speigel”, ka shkruar se është e mundshme që mijëra luftëtarë talebanë të kenë hyrë në Gjermani në dy vitet e kaluara, gjatë valës së shumë se një milion refugjatëve dhe migrantëve.

Sipas revistës, zyra federale për migrim dhe refugjatë e Gjermanisë ka njoftuar zyrtarët e sigurisë se mijëra migrantë janë identifikuar si ish-kryengritës talebanë gjatë procesit të marrjes së azilit./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button