24 vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit

 

 

Një 24-vjeçar është hedhur nga kati i tretë i Spitalit Rajonal të Elbasanit. I riu aktualisht ndodhet në gjendje të qëndrueshme.

Sipas informacioneve zyrtare nga spitali i Elbasanit, 24-vjeçari është paraqitur me babain e tij në spital. Ata kanë hyrë në godinën e analizava ku në mënyrë të papritur, djali është shkëputur nga i ati dhe është hedhur.

Babai ka treguar se djali kishte bërë një tampon në një klinikë private ku kishte rezultuar pozitiv dhe më pas ishin nisur drejt spitalit për ekzaminime të mëtejshme./vizionplus

Back to top button