Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 mijë e 930 testime të realizuara, 977 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Rastet pozitive janë nga:Shkup-503, Kumanovë-55, Dibër-1, Shtip-14, Prilep-45, Tetovë-40, Strugë-32, Veles-29, Manastir-67, Ohër-40, Kavadarc-15, Gostivar-22, Gjevgjeli- 10, Strumicë-11, Kriva Pallankë-12, Radovish-6, Krushevë-4, Koçan-3, Probishtip-3, Demir Hisar-4, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinic-5, Delçevë-3, Sveti Nikollë -13, Kërçovë-14, Resnjë-2 dhe Negotinë-22.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 843 pacientë të shëruar nga virusi korna, ndërkaq 31 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21