48 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 48 raste të reja me COVID-19 nga 1.192 testime të bëra.
Gjatë kësaj periudhe kanë vdekur dy pacientë, ndërsa 253 janë shëruar.
Nga 48 të infektuar, nga Shkupi janë 42, Kavadari-3, Gostivari-2 dhe Prilepi-1. Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (48) janë regjistruar shtatë riinfeksione./21Media 

Back to top button