Nitaj: Koalicioni i madh pa telashe do të formojë Qeverinë

Nitaj ka folur për zgjedhjet në vend

Muharrem Nitaj nga AAK në një intervistë për RTV21 ka thënë se ai parasheh që koalicioni i madh më të nominuar me kryeministër, Ramush Haradinaj do të shënoi një fitore të pa përmbysshme dhe partia e dytë do të jetë minimumi më një përqindje të ndjeshme, shkruan rtv21.tv

Nitaj po ashtu tha se nuk do të ketë telashe që rezultati që do të prodhojnë numrin e deputetëve të këtij koalicioni të mundësojnë krijimin e Qeverisë së re pa asnjë vështirësi./21Media

Back to top button