Moti sot

Ç’rregullim i motit në vend

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën dhe të premten pritet një ç’rregullim i përkohshëm i ekuilibrit termik që do të ndikojë në uljen e temperaturave maksimaleve për 1-3 gradë Celsius.

Temperaturat minimale në rang vendi pritet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri 11m/s./21Media

Back to top button