Ministria e Shëndetësisë njoftoi se sot do të mblidhet Komiteti për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me Covid-19.

Ky takim që do të kryesohet nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe do të mbahet me fillim prej orës 11:00.

Situata me COVID-19 vazhdon të jetë e rëndë. Siç ka njoftuar   Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik gjatë 24-orëve të fundit janë testuar gjithsej 2 mijë e 996 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 398 raste pozitive. Sipas institutit, brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv./21Media