OPINIONE: A mund të këtë zgjedhje të reja?

PDK dhe AAK nuk janë për zgjedhje, PSD i sheh si alternativë
Partitë në opozitë presin nga Kryeministri Kurti t’i dalë në ballë obligimeve  shtetërore për të arritur marrëveshje me Serbinë ndërkaq kanë kundërshtuar mbajtjen e zgjedhjeve të reja në Kosovë. Por, megjithatë opozita ka nisur një sërë takimesh me elektoratin gjithandej Kosovës, për përgatitje në rast zgjedhjesh. Megjithatë, partia jo parlamentare, ajo Social Demokrate e Dardan Molliqajt, i ka cilësuar zgjedhjet si alternativë në vend të, siç tha, marrëveshjeve të këqija./21Media

Back to top button