Haradinaj: Marrëveshja duhet ta ketë vulën e Amerikës

Kurtit i shkon në takim vetëm Haradinaj
Qeveria e Kosovës thotë sa i ka nisur diskutimet me përfaqësues të opozitës për elementet bazë të propozimeve ndërkombëtare për një marrëveshje përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Por ftesës së qeverisë për takim iu përgjigj vetëm kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ndërkohë që dy opozitarët e tjerë, Lumir Abdixhiku dhe Memli Krasniqi i kërkuan kryeministrit Kurti çështjet e dialogut t’i prezantojë në Kuvend. Haradinaj ndërkaq pas takimit tha se marrëveshja përfundimtare duhet ta ketë vulën e Amerikës./21Media

Back to top button