Aksident i rëndë, 12 të vdekur

Dhjetë prej tyre janë fëmijë

Të paktën 12 persona kanë vdekur, dhjetë prej tyre fëmijë nga Koreja Jugore, të martën kur autobusi i tyre i shkollës u përplas dhe mori flakë në një tunel në lindje të Kinës, njoftuan zyrtarët.

Fëmijët e moshës ndërmjet tri dhe gjashtë vjeç, po shkonin në shkollën ndërkombëtare jugkoreane në provincën Shandogan, ku ka ndodhur aksidenti, thanë zyrtarë nga konsullata jugkoreane për AFP.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button