Policia informoi se dje në Transitin e Vjetër në Prizren janë lënduar pesë persona si pasojë e një aksidenti të trafikut.

Tre prej tyre pas tretmanit mjekësor janë liruar.

Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave civile. Si pasoj e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit meshkuj kosovarë dhe tre pasagjer dy femra dhe një mashkull kosovar dhe të njëjtit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit, ku tre prej tyre pas tretmanit mjekësor lirohen, ndërsa dy hospitalizohen.”, informoi policia./21Media