Ambasadorja franceze: Dialogu Kosovë-Serbi, forma e vetme për t’u arritur pajtimi

Ambasadori gjerman: Armiqtë mund të bëhen miq
 Dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë është domosdoshmëri dhe duhet të zhvillohet me një frymë konstruktive dhe të hapur, pasi kjo është forma e vetme për të arritur pajtimi në mes dy vendeve dhe një të ardhme të përbashkët. Kështu deklaroi  ambasadorja e Francës në Kosovë, Mari Kristinë Bater gjatë ceremonisë së përvjetorit të Armëpushimit të arritur më 11 nëntor të vitit 1918 që i dha fund Luftës së Parë Botërore. /21Media

Back to top button