Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në Han të Elezit ka ndaluar dy të dyshuar, një mashkull dhe një femër kosovare, pasi që të njëjtit kanë kaluar ilegalisht kufirin Maqedoni e Veriut – Kosovë.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt./21Media