Një i dyshuar është arrestuar pasi i njëjti ka falsifikuar dokumente zyrtare, ka mashtruar dhe u ka marrë para disa klientëve.

Ndërkohë, gjatë kontrollit të policisë në shtëpinë e të dyshuarit, të njëjtit i janë sekuestruar dëshmi materiale, një leje qëndrimi slloven e falsifikuar, transaksione bankare si dhe para 1.700 euro të falsifikuara.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media