Dy persona mbetën të lënduar

Dy persona mbetën të lënduar

Një aksident trafiku ndërmjet një autobusi, një furgoni dhe dy veturave ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë- Podujevë përkatësisht në fshatin Vranidoll.

Rastin e ka konfirmuar për portalin rtv21.tv zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 16:00, në rrugën Prishtinë- Podujevë, përkatësisht në fshatin Vranidoll, ka ndodhur një aksident trafiku mes katër automjeteve,( një autobus, një fugon dhe dy vetura)”, ka konfirmuar Ahmeti.

Si pasojë e këtij aksidenti zëdhënësja e policisë tha se deri më tani kanë kërkuar ndihmë mjekësore dy persona. “Sipas informatave që kemi lëndimet janë të lehta”, shtoi Ahmeti.

Me rastin po merret njësiti i trafikut./21Media