David Kaser, 56 vjeç, nga Oklahama qëlloi për vdekje dy vajzat e tij, Clarissa Kaser, 19 vjeç dhe Crystal “Grey” Kayser, 14 vjeç, para se të vriste veten, sipas një njoftimi për shtyp nga kapiteni i policisë Todd Enzbrenner.

Clarissa Kaser është një e diplomuar në vitin 2020 në Shkollën e Mesme Charles Page. Grey Kaser ishte një studente virtuale e klasës së nëntë në Shkollën e Mesme Clyde Boyd, përcjell portali rtv21.tv

Një hetim paraprak tregon se adoleshentët u qëlluan nga një herë secili para se David Kaser të qëllonte veten me të njëjtën armë, tha policia të mërkurën.

Oficerët shkuan në shtëpinë në bllokun 3900 të South Walnut Creek Drive pak para orës 13:00 të së martës pasi nëna e vajzave, e cila ishte në punë rreth 20 minuta larg, thirri policinë, tha Enzbrenner të martën në vendin e ngjarjes.

Gruaja tha se kishte qenë në telefon me burrin e saj, i cili kishte kërcënuar se do të vriste dy vajzat dhe veten e tij, dhe ajo i kërkoi policisë që t’i kontrollonte ato.

Ajo tha se çifti kishte pasur probleme martesore dy muajt e fundit dhe se burri i saj kishte bërë kërcënime më parë, por asgjë aq serioze, tha Enzbrenner.

Ajo i tha policisë se ai kishte armë në shtëpi, kështu që oficerët iu afruan shtëpisë me kujdes dhe u përpoqën të krijonin kontakt por nuk morën përgjigje, tha ai.

Në atë moment, oficerët e policisë hynë brenda dhe gjetën të vdekur burrin dhe dy vajzat, tha ai, duke shtuar se gjetën edhe një pistoletë./21Media