Bajqinovci: S’ka mundësi të rrëzohet Qeveria Kurti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, sonte deklaroi se nuk ka mundësi të rrëzohet Qeveria Kurti, shkruan rtv21.tv
Ai tha se krejt çka mundet opozita, është që për 4 vjet ta përcjell, ku ka defekte të kritikojë dhe ku ka përparim, ta pranojë.
Bajqinovci në “Click” të RTV21 tha që 10 muaj, në shumicën e gjërave ka vetëm përparim.

Ndryshe, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj, dy javë më parë, në “Click” të RTV21 ka thënë se nëse do të ketë ndonjë mocion për rrëzimin e Qeverisë Kurti, AAK do t’i bashkohet./21Media

Back to top button