Ballkani ia shënon 10 gola La Fioritas

Skuadra e Ballkanit është kualifikuar në raundin e tretë të Conference League, pasi mposhti La Fioritan, me rezultat të përgjithshëm 10-0.
Serinë e golave e nisi Albion Rrahmani, i cili shënojë një dy golësh të shpejt, në minutën e 6’ dhe 8’. Derisa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.
Në pjesën e dytë, Ballkani shënoi edhe tri herë, fillimisht Rrahmani kompletoi het-trickun, në minutën e 70’, derisa Leonit Abazi realizoi në të 72’, teksa dy minuta më vonë shënoi Ermal Krasniqi. Serinë e golave e mbylli Abazi, në minutën e 92’.

Back to top button