​Ballkani vazhdon serinë e fitoreve, Prishtina merr një pikë në Klinë

Sot u zhvilluan tri ndeshje në kuadër të javës së 16-të në AlbiMall Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani dhe Drita shënuan fitore, derisa Dukagjini e Prishtina ndanë pikët duke luajtur 0:0.

Suharekasit fituan përballë Fushë Kosovës me rezultat 2:1. Mysafirët erdhën në epërsi përmes Osman Mëziut në minutën e katërt, ndërsa vendësit barazuan në fund të pjesës së parë përmes Walid Hamid.

Golin e fitores për Ballkanin e shënoi Qëndrim Zyba tre minuta para përfundimit të ndeshjes.

Trajneri Zekirija Ramadani ka debutuar me sukses te Drita, duke shënuar fitore ndaj Feronikelit 74 me rezultat 3:1.

Golat për skuadrën gjilanase i shënuan Blerim Krasniqi (32’), Blend Baftiu (34’) dhe Albin Prapashtica (90’), ndërsa Bachare Razack shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Ballkani kryeson tabelën me 38 pikë, pasuar nga Drita e Llapi me nga 28 pikë.