Bes Kallaku befason në spital 12-vjeçarin që vuan nga tumori

 
Komediani shqiptar, Bes Kallaku, ka befasuar në spital një djalë 12 vjeçar i cili vuan nga tumori.
12 vjeçari është fans i Besit dhe kishte ëndërruar ta takonte atë prej vitesh.
Bes Kallaku në Instagram u ka bërë thirrje shqiptarëve që të kontribuojnë për shërimin e Kristi Saka, pasi familja e tij nuk ka mundësi ekonomike të përballojë shpenzimet mjekësore.
“Kristi Saka, 12 vjeçari me tumor rëndë, ëndërronte të më takonte prej vitesh, por ne bashkë duhet të bëjmë realitet që ai të shërohet ore e me pare! Në gjendje të rëndë ekonomike, me baba të paralizuar, e një nënë që shpreson tek ndihma jonë, ju bëj thirrje të kontriboni të gjithë sipas mundësive. Fjalët tjera mi kanë marrë lotët e Kristit e lutjet e nënës së tij për ndihmë!”, ka shkruar aktori në rrjetin social Instagram krahas videos ku shihet edhe djaloshi i prekur nga befasia që iu bë./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku)

Back to top button