Besarta Jashari: Kryekomandanti i UÇK-së, e donte shumë jetën

Besarta Jashari vajza e heroit, Hamëz Jasharit në 24-vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, ka publikuar një fotografi të rrallë të kryekomandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jasharit.
Përmes kësaj fotografie, Besarta, Adem Jasharin e ka përshkruar me disa fjalë, si një person që e donte jetën dhe e shijonte në mëmëdhe.

“Kryekomandanti i UÇK-së, më ndryshe! E donte shumë jetën, e shijonte atë në mëmëdhe. Por më shumë e deshi lirinë, për të cilën dha çdo gjë. Gëzuar Epopeja e të lavdishmes UÇK”, ka shkruar Besarta në Facebook./21Media
Back to top button