Burg për 28-vjeçarin që vrau dhe hëngri nënën e tij

 

Një spanjoll është dënuar me 15 vjet burg pasi vrau nënën dhe hëngri eshtrat e saj.

Alberto Sánchez Gómez, 28 vjeç, u arrestua në vitin 2019 pasi policia gjeti pjesë të trupit rreth shtëpisë së nënës së tij, disa në kontejnerë plastikë.

Gjykata hodhi poshtë argumentet e Sánchez se ai ishte duke përjetuar një episod psikotik në kohën e vrasjes, transmeton rtv21.tv.

Ai tani do të vuaj 15 vjet burg për vrasje dhe pesë muaj të tjerë për përdhosjen e një kufome.

Policia arriti në shtëpinë në Madrid lindore në shkurt 2019 pasi një mik ngriti shqetësime në lidhje me mirëqenien e María Soledad Gómez, e cila ishte në të 60-at e saj.

Gjatë gjykimit, gjykata dëgjoi se Sánchez, atëherë 26 vjeç, kishte mbytur nënën e tij gjatë një mosmarrëveshjeje. Ai pastaj copëtoi dhe hëngri pjesë të trupit të saj gjatë dy javëve në vijim.

Media spanjolle thotë se ai kishte qenë i njohur për policinë për shkak të dhunës ndaj nënës së tij dhe se ai kishte shkelur një urdhër ndalimi në kohën e arrestimit./21Media

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button