Chris Noth nuk po ia kalon mirë pas akuzave për abuzim seksual

Miqtë e aktorit, Chris Noth janë të shqetësuar për të në mes të skandalit të tij për sulme seksuale.
Vetëm pak ditë para Krishtlindjeve, aktori është akuzuar nga dy gra për sulme seksuale. Tani ka raporte për abuzime nga pesë gra, llogaritë e të cilave shtrihen në shumë dekada.
Atij i ka kushtuar punë, duke përfshirë “The Equalizer” të CBS, dhe këtë javë është raportuar se ai ishte shkëputur nga skenat e fundit për “Sex and the City”, “And Just Like That”, që i ka filmuar së fundmi në Paris, transmeton rtv21.tv
Tani miqtë e aktorit kanë thënë se janë të shqetësuar se si po reagon Noth.
“Chris sinqerisht ndihet sikur jeta e tij ka mbaruar. Mendoj se në problemet e tij ka luajtur një rol të madh pirja. Gjithçka po merr një taksë. Miqtë e tij do të donin që ai të merrte një ndihmë”, ka thënë një burim i aktorit.
Megjithatë, burimet kanë mohuar se Noth ka qenë ndonjëherë i dehur në set ose ka probleme me alkoolin.
Dy gra kanë akuzuar aktorin e Sex And The City,  se i ka ngacmuar seksualisht në vitin 2004 dhe vitin 2015.
Gratë, identitetet e të cilave mbetën të fshehura dhanë llogari të detajuara të sulmeve të supozuara për The Hollywood Reporter.
Në një deklaratë, 67 vjeçari ka thënë se takimet ishin konsensuale dhe se akuzat për sulm janë kategorikisht të rreme.
Noth është i njohur për rolet e tij të aktrimit në “Law&Order” dhe “Sex And The City”, në të cilat ai ka luajtur personazhin kryesor, Mr Big./21Media

Back to top button