Manchester City ka arkëtuar tri pikë të reja në ballafaqim me Cyrtsal Palace në Premierligës të cilin e ka mposhtur me rezultat 2-0.

Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e 34 të kampionatit anglez dhe skuadra e Pep Gaurdiolas triumfoi duke iu falënderuar golave të realizuara nga Sergio Aguero dhe Ferran Torres.

Kjo fitore e ofron Cityn shumë pran titullit kampion të cilin edhe mund ta festojë zyrtarisht nëse Manchester United nuk fiton nesër në derbin kundër Liverpoolit.