Çka ofron LDK-ja për votën?

 

.

Në ditën e tretë të fushatës zgjedhore, në ‘’Click’’ në RTV21 Ardian Shala dhe Shefqet Shehu kandidatë për deputetë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, shpalosen programin e tyre për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Shala tha se LDK-ja do të fokusohet së pari në politikat e jashtme, marrëdhëniet me partnerët strategjik.

Shala tutje përmendi arsimin, ai tha se LDK-ja do të tentoj që të hiqet politika nga shkollat, si dhe do fokusohet në furnizimin e shkollave me mjete. Gjithashtu Shala, foli edhe për planet e LDK-së në drejtësi, shëndetësi, bujqësi, kulturë dhe sport.

Kurse, Shehu tha LDK-ja e kërkon votën duke u bazuar në të arriturat e LDK-së gjatë këtyre muajve të qeverisjes./21Media

Back to top button