Gjakova para Prishtinës!

Gjakova para Prishtinës!

Katër persona të vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Kosovë. Lajm i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 150 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11 mijë e 585 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2 mijë e 507. Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj dhe përfaqësues të institucioneve shëndetësore, kanë deklaruar se fal angazhimit të të gjitha institucioneve dhe respektimit të udhëzimeve, vërehet një rënie e të infektuarve me Covid-19. Kjo sipas tyre, është tregues i qartë se ne mund ta mundim virusin./21Media