Tre të vdekur nga Covid 19 në 24 orët e fundit, 181 raste të reja dhe 125 të shëruar

Tre të vdekur nga Covid 19 në 24 orët e fundit, 181 raste të reja dhe 125 të shëruar

Situata epidemiologjike me koronavirus në vendin tonë ka shënuar rënie 17% prej mesatares  javore,  me vdekshmëri  3%. Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Sipas institutit, gjatë 24 orëve të fundit vdiqën tre pacientë të infektuar me covid 19, u infektuan edhe 181 persona ndërsa 125 u shëruan./21Media