Del në ankand fustani që Amy Winehouse e veshi në performancën e fundit

1 min read

Fustani në ngjyrë të gjelbër e të zezë që artistja e ndjerë, Amy Winehouse e veshi në performancën e saj të fundit para vdekjes së saj tragjike, ka dalë në shitje me një shifër prej 14 mijë funta.

Fustani ishte dizajnuar nga stilisti i modës, Naomi Perry dhe do të dalë në shitje nga Fondacioni i artistes, i cili ka për qëllim të inspiroj fëmijët dhe të rinjët të punojnë në atë drejtim që të jenë krenar për vetën, të kenë dinjitet dhe vetbesim.

Familja e këngëtarës, pos këtij fustani ka në shitje edhe veshje të tjera, çanta krahu dhe të gjitha këto me qëllim që fitimet t’i shkojnë fondacionit për bamirësi./21Media