Delawie ka arritur në Qeveri

Mustafa takon ambasadorin e SHBA-ve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka arritur në Qeveri.

Ambasadori amerikan tani është zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe nënkryetarët e tjerë të LDK-së si Agim Veliu dhe Lutfi Haziri, raporton rtv21.tv.

Ky takim mbahet një ditë para seancës të Kuvendit të Kosovës të caktuar për mocionin e mosbesimit të Qeverisë./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button