Dhunohet një vajzë në Mitrovicë

Një vajzë në Mitrovicë sot ka raportuar në Polici se është dhunuar nga një burrë natën e 30 janarit.
Sipas raportit ditor të Policisë së Kosovës i dyshuari është arrestuar.
“Me datë 01.02.2023. Viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar.Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar Policia./21Media

Back to top button