Një vajzë e mitur nga Gjilani dje ka raportuar në polici se më 1 dhe 2 mars ishte dhunuar nga një burrë i dyshuar.

“Me datën 28.08.2020 viktima e mitur femër kosovare ka raportuar se është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar”, ka konfirmuar policia.

Policia e Kosovës ka ka arrestuar të dyshuarin për dhunimin e së miturës.

“I dyshuari është arrestuar dhe intervistuar në pranin e mbrojtësit të tij”, ka bërë të ditur policia.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt./21Media