DIALOGU: Takimi Kurti-Vuçiq po shihet i nevojshëm

Pas dështimit të marrëveshjes për targat në bisedimet e kësaj jave Kosovë- Serbi ndër njohës të rrethanave politike po shihet i nevojshëm takimi i kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Po konsiderohet se takimi i tyre mund t’i japë zgjidhje problemit për targat, por edhe t’i hapë rrugë marrëveshjes përfundimtare./21Media

Back to top button