Drita e mposht Drenicën, pa gola mes Ferizajt e Dukagjinit

Kanë përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Bajram Aliu”, Drita e ka mposhtur si mysafire skuadrën e Drenicën me rezultat 3:1.

Golashënues për gjilanasit ishin Simonovoski (minuta e 42’ dhe 69’), dhe Besnik Krasniqi (minuta e 79’), ndërsa ky i fundit shënoi edhe një autogol në minutën e 85’, apo golin e nderit për Drenicën.

Me pikët e reja, Drita e përforcon pozitën e liderit në tabelë, ku tani gjendet në kuotën e 38 pikëve, krahas Drenicës që zë vendin e gjashtë me 20 pikë të arkëtuara.

Në anën tjetër, krahas takimit me Drenicës e Dritës u zhvillua edhe përballja mes Ferizaj dhe skuadrës së Dukagjinit.

Pas 90’ minutave lojë në stadiumin “Ismet Shabani”, Ferizaj ka barazuar pa gola me Dukagjini, kështu dy skuadrat ndajnë pikët e barabarta në këtë ndeshje.

Me pikët e reja, Ferizaj vazhdon të jetë i fundit në tabelë me vetëm 13 pikë, krahas Dukagjinit që zë vendin e pestë me 22 pikë të tubuara.

Rezultatet finale të ndeshjeve të sotme të Superligës së Kosovës i gjeni më poshtë.

Drenica 1:3 Drita

Ferizaj 0:0 Dukagjini

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button