E detyruan të kërkojë lëmoshë, arrestohen prindërit

Pas intervistës të dyshuarit u liruan

Një çift është arrestuar në Mitrovicë pasi kanë keqtrajtuar fëmijën e tyre dhe e kanë detyruar të kërkojë lëmoshë në rrugë.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur dje, në rrugën “Bislim Bajgora” në Mitrovicë, shkruan rtv21.tv.

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

Pas procedurës së rregullt, të dyshuarit me vendim të prokurorit janë liruar./21Media

 

 

Back to top button