Vendimi hyn në fuqi nga 1 marsi

Vendimi hyn në fuqi nga 1 marsi

Komuna e Skenderajt ka marrë vendim që e diela të bëhet ditë pushimi për subjektet afariste në Skenderaj

Sipas njoftimit nga kjo komunë ky vendim hyn ne fuqi nga 1 marsi.

Ndërsa bëhet e ditur se përjashtim do të bëjnë dyqanet ushqimore të cilave u lejohet të punojnë edhe të dielave deri në orën 11:00, kafiteritë , restaurantet, furrat e bukës, sallonet e ondulimit si dhe pikat e shitjes së derivateve të naftës të cilat do të vazhdojnë të punojnë me orar të rregullt siç kanë punuar deri me tani./21Media

Nga 1 marsi i këtij viti, e diela ditë pushimi për subjektet afariste në Skenderaj Komuna e Skenderajt, me qëllim të…

Gepostet von Komuna Skenderaj am Freitag, 21. Februar 2020