Beqiri emërohet zëvendësministër i Kulturës

Beqiri emërohet zëvendësministër i Kulturës

Ismet Beqiri nga LDK, ka njoftuar se sot është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë Kosovës.

Ndërsa, ai po ashtu ka marr edhe një post të ri brenda partisë së tij. Beqiri tani është emëruar Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Emërimi i tij në këtë post në LDK, erdhi pasi shërbeu për 10 vjet si Sekretar i Përgjithshëm i këtij subjekti politik./21Media

Miq të dashur,Anëtarë dhe simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, dua të ju informoj se kohë më parë, pas…

Gepostet von Ismet Beqiri am Freitag, 21. Februar 2020