E sulmoi zyrtarin policor në Merdare, arrestohet shtetasi serb

Dje në Medare është arrestuar një shtetas serb, pasi që gjatë kalimit të kufirit nuk i ka respektuar urdhrat e zyrtarëve policor dhe më pas e ka sulmuar fizikisht njërin prej tyre.
Siç bëhet e ditur në raportin e policisë zyrtari policor ka pranuar tretman mjekësor.
Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button