Ende nuk ka debutuar me Chelsean

Denis Zakaria iu bashkua Chelseat në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Mesfushori zviceran u huazua në Londër nga Juventus në kohën kur Chelsean e udhëhiqte trajneri gjerman Thomas Tuchel.

Por aventura e zviceranit në Londër nuk po shkon siç duhet, pasi ai ende nuk ka debutuar.

Trajneri i ri i Chelseat, Graham Potter nuk e pëlqen shumë zviceranin dhe largimi i tij në janar duket i pashmangshëm.

Londinezët e kanë opsionin e blerjes së futbollistit, por nuk do ta aktivizojnë pasi Zakaria nuk dëshiron qëndrimin në Londër.

Kur kanë kaluar tanimë gjashtë javë nga transferimi i tij, Zakaria ende nuk ka luajtur asnjë minutë me londinezët.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button