EURO 2024/ Nisin sot kualifikimet, këto janë ndeshjet

Cikli kualifikues për Kampionatin Evropian EURO 2024 do të nisin sot dhe në program janë disa ndeshje mjaftë interesante.

Tetë ndeshje do të zhvillohen gjatë ditës por padyshim se vëmendja më e madhe do të jetë në stadiumin “Diego Armando Maradona”, aty ku me fillim nga ora 20:45 do të ballafaqohen Italia dhe Anglia.

Këto dy skuadra bëjnë pjesë në grupin C së bashku edhe me Maqedoninë e Veriut, Ukrainën dhe Maltën.

Këto janë të gjitha ndeshjet që zhvillohen sot:

Kazakistani-Sllovenia, sfidë që zhvillohet nga ora 16:00, ndërsa nga ora 20:45 luajnë:

Bosnja dhe Hercegovina-Islanda

Danimark-Finlandë

Itali-Angli

Maqedoni e Veriut-Maltë

Portugali-Lihteshtajn

San Marino-Irlanda e Veriut

Sllovakia-Lxemburgu

Back to top button