Ferizaj: Donacione nga BE – një autoambulancë dhe dy respiratorë

Ministri Zemaj vizitoi Spitalin e Ferizajt

Gjatë vizitës në Spitalin Rajonal të Ferizajt, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, paralajmëroi rritje të kapaciteve të testimeve dhe të kapaciteve shëndetësore për t’I trajtuar pacientët me Covid-19. Me këtë rast Spitalit të Fërizajt i dhuroi një autoambulancë dhe dy respiratorë për të ndihmuar kapacitetet në luftë kundër Codi 19.(Teksti-Valmira HOTI, kamera- Vllaznim JAKUPI)/21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button