Formacionet zyrtare, Kroaci-Belgjikë

Kroacia dhe Belgjika do të ballafaqohen në një sfidë direkte për të siguruar një vend në mes e 16 ekipeve të mira të Kupës së Botës.

Një pikë është diferenca ndërmjet dy skuadrave në të mirë të Kroacisë e cila e kryeson grupin F me katër pikë, kurse Belgjika është e treta me tre pikë.

Të dy kombëtaret janë të kompletuara para kësaj sfide, me të dy trajnerët që kanë një ndeshje të gjithë lojtarëve për këtë ndeshje kaq të rëndësishme.

Ndeshja do të fillojë me fillimin nga ora 16:00 në “Ahmad bin Ali Stadium” dhe këto janë formacionet zyrtare:

Kroacia: Livakovic, Sosa, Gvardiol, Lovrem Juranovic, Brozovic, Modric, Kovacic, Kramaric, Perisic, Livaja

Belgjika: Courtois, Dendocker, Alderweired, Vertonghen, Meunier, Witsel, De Bruyne, Castagne, Trossard, Carrasco, Martens.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button