Gjesti i fëmijëve të tyre që preku Shakirën dhe Piquen

Ndërsa e gjithë bota u përqendrua në takimin e ftohtë mes Gerard Piqué dhe Shakira në fushën e bejsbollit ku djali i tij i madh, Milan , luajti dhe fitoi, ai dhe vëllai i tij i vogël Sasha u mësuan të gjithëve një mësim me një akt spontan dashurie.

Ndodhi pas përfundimit të ndeshjes. Një moment në të cilin të gjithë biseduan me të gjithë dhe festuan me gëzim fitoren e madhe të skuadrës, përcjell portali rtv21.tv

Pa ua thënë askush, fëmijët e ish-partnerit kanë pasur një gjest që ka emocionuar jo vetëm prindërit e tyre, por edhe të gjithë të pranishmit. Momenti u kap në imazhe dhe tregon pafajësinë e fëmijëve pavarësisht situatave më të vështira në jetë.

Pamjet e transmetuara nga programi El gordo y la flaca tregojnë dy vëllezër të cilët janë shumë të lidhur dhe të lumtur me arritjet e njëri-tjetrit.

Sasha dhe Milani u shkrinë në përqafimet më të buta në bar dhe mbetën të tillë për disa sekonda para vështrimit të vëmendshëm dhe emocional të prindërve të tyre të famshëm.

Momenti ka nxitur reagimin e menjëhershëm të publikut, i cili ka mbetur i habitur dhe i mahnitur nga dashuria e madhe që vëllezërit shprehin për njëri-tjetrin dhe sesi e kanë treguar me zemër të hapur.

“Ai përqafim mes fëmijëve është zemërthyer”, “Përqafimi mes vëllezërve ishte më i bukuri, tregon se Shakira ka qenë një nënë shembullore”, “Përqafimi mes fëmijëve ishte gjithçka”, shkruan vetëm disa.

Pa dyshim, një gjest dashurie dhe shprese e pastër në momentin kompleks që po kalon familja./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jordi Martin (@jordimartinpaparazzi)

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button