Hagë: Konferenca e pestë kundër Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Cadman: Ne kemi të drejtë për ta ditur çfarë hetime janë bërë.-Bolici: Nxjerrja e materialeve nuk ka ardhur si e papritur

Mbrojtja e dy të akuzuarëve nga Gjykata Speciale, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj kanë deklaruar sot në Gjykatën Speciale se nuk janë të gatshëm të publikojnë dosjen e tyre paraprake më 14 qershor, ashtu siç është kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Ata  thanë se Zyra e Prokurorisë Speciale në vazhdimësi po sjell dosje të reja, e të cilat duhet kohë për analizim. Derisa thanë se në skenarin më të mirë dosjet paraprake mund t’i dorëzojnë deri më 12 korrik./21Media