​Hamilton jep sinjale të dorëzimit

Lewis Hamilton është tashmë kampioni rekord botëror në Formula 1. Britaniku ka fituar shtatë tituj dhe ndan titujt e më të mirëve me legjendën e F1, Michael Schumacher.

Edhe pse Hamilton ishte aq afër fitimit të titullit të tij të tetë në vitin 2021, Max Verstappen fitoi GP-në e fundit të sezonit në Abu Dhabi, pas një vendimi të diskutueshëm nga juria, në xhiron e fundit dhe ka dominuar klasën e parë të motorsportit që atëherë.

Mercedesi i Hamiltonit nuk mundi të vazhdonte në dy garat e sezonit aktual vitin e kaluar. Ai përfundoi i pesti dy herë. Dhe me 103 herë fituesin e GP që mbush 38 vjet në janar, zërat janë të përhapur se ai është gati të tërhiqet.

Hamilton ndonjëherë ndihmon për të siguruar që këto thashetheme të mos shuhen. Ai gjithmonë merr shumë kohë për të nënshkruar një kontratë të re. Ose poston një video në rrjetet sociale dhe në fjalinë e parë shkruan: “Ndonjëherë mendoj se dua të ndalem”.

Nga ky postim i tij, fansat janë bërë shumë kuriozë për të parë se çfarë ka rezervuar njeriu miliardë dollarësh, siç quhet edhe britaniku.

Back to top button