Haradinaj përuroi shtatoret e  Haxhi, Agron e Skënder Ferizajt

Haradinaj përuroi shtatoret e  Haxhi, Agron e Skënder Ferizajt

Kreu  i AAK-së, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e zbulimi i Lapidarit në nderim të jetës dhe veprës së Haxhi Ferizajt dhe bijve të tij Agronit e Skenderit, në vendlindjen e tyre në Kodrali të Deçanit, ku vlerësoi lartë luftën e UÇK-së për liri dhe pavarësi./21Media