Haradinaj ka thënë se do ta mbështesin deputetë nga VV-ja dhe LAA-ja

Haradinaj ka thënë se do ta mbështesin deputetë nga VV-ja dhe LAA-ja

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj thotë se koalicioni PAN do ta formojë Qeverinë dhe se ka deputetë të tjerë që kanë shprehur gatishmërinë për të përkrahur një Qeveri të udhëhequr nga ai.

Por, në Vetëvendosje dhe në LDK nuk kanë shprehur gatishmëri të negociojnë me koalicionin PAN-në për bashkëpunim./21Media