Haxhiu: S’heqim dorë nga vettingu!

“Këtë muaj procedojmë ndryshimet në pakon ligjore të KPK-së”
Ministria e Drejtësisë gjatë këtij muaji do të procedojë në Kuvend ndryshimet e pakos ligjore të sistemit prokurorial, ndryshime këto që rrjedhin nga Strategjia për Sundimin e Ligjit 2021–2026 dhe që kanë marrë dritën e gjelbër edhe nga Komisioni i Venecias. Kështu bëri të ditur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, duke theksuar se nuk do të heqë dorë nga vettingu përkundër kundërshtimeve nga Bashkimi Evropian./21Media
 
 

Back to top button