Kosova sfidon Portugalinë, Luksemburgun dhe Qipron

Kosova sfidon Portugalinë, Luksemburgun dhe Qipron

Sot në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet ka filluar turneu i Grupit A të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencën e femrave në hendboll. Kosova do të përballet me Portugalinë, Luksemburgun dhe Qipron.(E pergaditi- Art KUQI)./21Media