Holandë – Çeki, mbyllet pa gola pjesa e parë

 
Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Holandës dhe Republikës së Çekisë e cila po zhvillohet në stadiumin “Pushkas Arena” në Budapest.
Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikim në fazën çerekfinale të Euro 2020.
Posedimi i topit pas 45 minutave të para është në anën e Holandës, por goditjet në portë janë në anën e Çekisë që ka bërë katër të tilla kundrejt tri të Holandës.

Back to top button