Horoskopi ditor,14 prill 2022

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditën e enjte do të ndiheni shumë mirë pasi do të lindë një histori dashurie. Në punë bëhuni gati për propozimet tuaja.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

E entja nuk jeni në humor dhe do të ketë tensione në çift. Ndërsa në punë keni përshtypjen se bëni shumë dhe paguheni më pak.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ju keni shumë lumturi në historinë tuaj të dashurisë, por të enjten do të keni dyshime. Puna nuk është e lehtë për t’u menaxhuar. Merrni këshilla, veçanërisht nëse bëhet fjalë për një punë të re

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të bindësh dikë se je personi i duhur varet nga ju, por nëse ju pëlqen, përpiquni ta fitoni atë. Në punë do të zgjidhen problemet e vjetra, por nëse jeni në shoqëri mund të mendoni të filloni nga e para.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten është një ditë takimesh premtuese. Një zgjedhje e rëndësishme do të vijë në punë deri në fund të muajit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kujdes në dashuri, mund të përjetoni një krizë ose të mos arrini të kaloni kohë me ata që doni. Në punë ata që janë të punësuar duan të largohen sa më parë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ndoshta mosmarrëveshjet që i keni kaluar njëherë në cift janë rikthyer. Në punë duket se gjithçka është rrëmujë, të enjten keni pak dëshirë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

E enjtja do të jeni gati për të nisur një lidhje të re. Kini vëmendje në punë, veçanërisht nëse keni marrëdhënie me Demin dhe Ujorin.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Mos mendoni për të shkuarën dhe mos u pendoni. Dërgoni CV-të tuaja të enjten, ka mundësi të mira për ata që janë në fillimet e tyre.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do të keni sukses të madh takime të reja dashurie. Edhe në punë pritet të realizoni gjëra më rëndësi, por mund të bëni edhe zgjedhje shumë të nxituara.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Ndiheni të shqetësuar në dashuri. Ende ka disa mosmarrëveshje. Nëse punoni vetë, do t’ju duhet të bëni disa ndryshime të vogla.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Tregohuni të matur në dashuri dhe mos u tërhiqni nga entuziazmi. Mund të ketë zhvillime të reja interesante në punë që sjellin më shumë të ardhura.

Back to top button